UPDJC လုပ်ငန်းကော်မတီများ

၁။ ပြည်ထောင်စုငြိမ်းချမ်းရေး ဆွေးနွေးမှုပူးတွဲကော်မတီအနေဖြင့် နိုင်ငံရေးဆွေးနွေးပွဲများတွင် ဆွေးနွေးမည့် အကြောင်း အရာများအပေါ် အခြေခံ၍ စနစ်တကျ စီမံဆောင်ရွက်နိုင်ရန်အတွက် လုပ်ငန်းကော်မတီများကို အောက်ပါအတိုင်း ဖွဲ့စည်း ဆောင်ရွက်သွားမည်ဖြစ်ပါသည်။

(က) နိုင်ငံရေးကိစ္စရပ်များဆွေးနွေးမှုလုပ်ငန်းကော်မတီ

(ခ) လူမှုကိစ္စရပ်များဆွေးနွေးမှုလုပ်ငန်းကော်မတီ

(ဂ) စီးပွားရေးကိစ္စရပ်များဆွေးနွေးမှုလုပ်ငန်းကော်မတီ

(ဃ) လုံခြုံရေးကိစ္စရပ်များဆွေးနွေးမှုလုပ်ငန်းကော်မတီ

(င) မြေယာနှင့်သဘာဝပတ်ဝန်ကျင်းဆိုင်ရာ မူဝါဒကိစ္စရပ်များ ဆွေးနွေးမှု

လုပ်ငန်းကော်မတီ

၂။ ထိုသို့ဖွဲ့စည်းရာတွင် သက်ဆိုင်ရာလုပ်ငန်းကော်မတီတစ်ခုလျှင် အစိုးရ၊ တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင် အဖွဲ့အစည်း များနှင့် တရားဝင် နိုင်ငံရေးပါတီများမှ ပြည်ထောင်စုငြိမ်းချမ်းရေးညီလာခံ – ၂၁ ရာစုပင်လုံကိုယ်စားလှယ် ၄ဦးစီ နှင့် ပြည်ထောင်စုငြိမ်းချမ်းရေး ဆွေးနွေးမှု ပူးတွဲကောမတီ၊ အတွင်းရေးမှူးအဖွဲ့ဝင် ၃ဦး စုစုပေါင်း ၁၅ဦးစီဖြင့် ဖွဲ့စည်းရန် သဘောတူဆုံးဖြတ်ထားပြီးဖြစ်ပါသည်။

၃။ ယခုအခါ သက်ဆိုင်ရာအစုအဖွဲ့များကလုပ်ငန်းကော်မတီများတွင် တာဝန်ပေးအပ်မည့်ကိုယ်စားလှယ် အမည်စာရင်း များကို ထောက်ခံ တင်ပြလာပြီဖြစ်ပါ၍ ပြည်ထောင်စုငြိမ်းချမ်းရေးဆွေးနွေးမှု ပူးတွဲကော်မတီ၏ လုပ်ငန်းကော်မတီများကို အောက်ပါ အတိုင်းဖွဲ့စည်းလိုက်ပါသည်။

(က) နိုင်ငံရေးကိစ္စရပ်များဆွေးနွေးမှုလုပ်ငန်းကော်မတီ

(၁) ဦးခင်ဇော် တပ်မတော်
(၂) ဒေါက်တာလျန်မှုန်းဆာခေါင်း တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၃) ဦးစိုင်းကျော်ညွှန့် နိုင်ငံရေးပါတီ
(၄) ဗိုလ်မှူးချုပ်တင်အောင် တပ်မတော်
(၅) ဗိုလ်မှူးချုပ် လှသန်းမောင် တပ်မတော်
(၆) ဦးဌေးဝင်းအောင် ပြည်သူ့လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်
(၇) ဦးကျော်ကျော်ဟန် ညွှန်ကြားရေးမှူးချုပ်၊ နိုင်ငံတော်သမ္မတရုံး
(၈) ဒေါက်တာစိုင်းဦး တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၉) စောအယ်ကလူစေး တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၁၀) စောစံငြိမ်းသူ တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၁၁) စောကူးကူ တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၁၂) ဦးဇမ်ဇမုန် နိုင်ငံရေးပါတီ
(၁၃) စိုင်းဘိုးအောင် နိုင်ငံရေးပါတီ
(၁၄) ဒေါက်တာတူဂျာ နိုင်ငံရေးပါတီ
(၁၅) ဦးအောင်ကြည်ညွှန့် နိုင်ငံရေးပါတီ

(ခ) လူမှုရေးကိစ္စရပ်များဆွေးနွေးမှုလုပ်ငန်းကော်မတီ

(၁) ဦးဇော်ဌေး ခေတ္တညွှန်ကြားရေမှူးချုပ်၊နိုင်ငံတော်အတိုင်ပင်ခံရုံး
(၂) ဦးစိုင်းလ တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၃) ဦးနိုင်ငံလင်း နိုင်ငံရေးပါတီ
(၄) ဗိုလ်ချုပ် နေလင်း တပ်မတော်
(၅) ဒေါ်ဇင်မာအောင် ပြည်သူ့လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်
(၆) ဦးနိုင်ဆွေဦး ခေတ္တညွှန်ကြားရေမှူးချုပ်၊နိုင်ငံတော်သမ္မတရုံး
(၇) ဒေါ်က်တာစန်းစန်အေး ခေတ္တညွှန်ကြားရေမှူးချုပ်၊လူမှုဝန်ထမ်း၊ကယ်ဆယ်ရေးနှင့် ပြည်လည်နေရာချထားရေးဝန်ကြီးဌာန
(၈) မိဆူးပွင့် တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၉) စောအဲဗွယ် တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၁၀) ခွန်သောမက်စ် တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၁၁) နော်စန္ဒာဝိုင်း တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၁၂) ဒေါ်အေးသီတာမြင့် နိုင်ငံရေးပါတီ
(၁၃) ဦးတင်ဆွေ နိုင်ငံရေးပါတီ
(၁၄) ဦးဆမ်းဆောင်ကား နိုင်ငံရေးပါတီ
(၁၅) ဦးရွှေမင်း နိုင်ငံရေးပါတီ

(ဂ) စီးပွားရေးကိစ္စရပ်များဆွေးနွေးမှုလုပ်ငန်းကော်မတီ

(၁) ဦးလှမောင်ရွှေ ငြိမ်းချမ်းရေးကော်မရှင်
(၂) ဒေါ်စောမြရာဇာလင်း တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၃) မင်းကျော်ဇေယျဦး နိုင်ငံရေးပါတီ
(၄) ဗိုလ်မှူးချုပ် သိုက်စိုး တပ်မတော်
(၅) မိကွန်ချမ်း ပြည်သူ့လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်
(၆) ဦးဗရတ်ဆင်း ညွှန်ကြားရေးမှူးချုပ်၊ နိုင်ငံတော်သမ္မရုံး
(၇) ဦးအောင်နိုင်ဦး ညွှန်ကြားရေးမှူးချုပ်၊စီမံကိန်းနှင့်ဘဏ္ဍာရေးဝန်ကြီးဌာန
(၈) ဆလိုင်းထလာဟေး တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၉) ပဒိုစောတာဒိုမူး တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၁၀) စိုင်းလျန်း တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၁၁) ခွန်တင်ရွှေဦး တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၁၂) ဦးထွန်းနိုင် နိုင်ငံရေးပါတီ
(၁၃) ဦးသိန်းထွန်း နိုင်ငံရေးပါတီ
(၁၄) ဦးမားကို့စ် နိုင်ငံရေးပါတီ
(၁၅) ဦးသာထွန်းလှ နိုင်ငံရေးပါတီ
(ဃ) လုံခြုံရေးကိစ္စရပ်များဆွေးနွေးမှုလုပ်ငန်းကော်မတီ

(၁) ဗိုလ်ချုပ် စိုးနိုင်ဦး တပ်မတော်
(၂) ဦးမျိုးဝင်း တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၃) ဦးတာလှဖေ နိုင်ငံရေးပါတီ
(၄) ဗိုလ်ချုပ်တင်မောင်ဝင်း တပ်မတော်
(၅) ဗိုလ်မှူးချုပ် စိန်ထွန်းလှ တပ်မတော်
(၆) ဦးအင်ထုံးခါးနော်ဆမ် ပြည်သူ့လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်
(၇) ဒေါက်တာချောချောစိန် ပါမောက္ခ၊နိုင်ငံတကာဆက်ဆံရေးပညာဌာန၊ ရန်ကုန်တက္ကသိုလ်
(၈) စစ်ဘောင်ခေး တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၉) ပဒိုစောအောင်ဝင်းရွှေ တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၁၀) ပူးထက်နီ တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၁၁) ဦးခိုင်ထွန်းဝင်း တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၁၂) ဒေါက်တာအောင်မြတ်ဦး နိုင်ငံရေးပါတီ
(၁၃) ဦးစောထွန်းအောင်မြင့် နိုင်ငံရေးပါတီ
(၁၄) ဦးမြင့်နိုင် နိုင်ငံရေးပါတီ
(၁၅) ဒေါ်နန်းခင်စိန် နိုင်ငံရေးပါတီ

(င)မြေယာနှင့်သဘာဝပတ်ဝန်ကျင်းဆိုင်ရာ မူဝါဒကိစ္စရပ်များ ဆွေးနွေးမှုလုပ်ငန်းကော်မတီ

(၁) ဦးအောင်စိုး ပြည်သူ့လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်
(၂) ခွန်မြင့်ထွန်း တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၃) ဦးမြင့်စိုး နိုင်ငံရေးပါတီ
(၄) ဗိုလ်မှူးချုပ် အောင်သိန်းဦး တပ်မတော်
(၅) ဦးစိုးဝင်း အမျိုးသားလွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်
(၆) ဦးဇော်မင်းလတ် အမျိုးသားလွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်
(၇) ဒေါက်တာဝါဝါမောင် ညွှန်ကြားရေးမှူးချုပ်၊စီမံကိန်းနှင့်ဘဏ္ဍာရေးဝန်ကြီးဌာန
(၈) ဦးဆန်နီ တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၉) စောဒဲနယ်လ် တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၁၀) စောလေ့စေး တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၁၁) စိုင်းစိုင်းငင်း တိုင်းရင်းသားလက်နက်ကိုင်
(၁၂) ဒေါ်ဒွဲဘူ နိုင်ငံရေးပါတီ
(၁၃) ဦးလှခိုင် နိုင်ငံရေးပါတီ
(၁၄) ခွန်ထွန်းရွှေ နိုင်ငံရေးပါတီ
(၁၅) ဦးအိုက်ဆော နိုင်ငံရေးပါတီ

Secured By miniOrange